איך כדאי לטפל בנשירת שיער לפני החתונה?

נשירת שיער היא תופעה נפוצה מאוד שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל גברים בעקבות מגוון רחב של סיבות, כאשר אחת הסיבות המרכזיות היא לחץ. למעשה, מעבר למרכיב גנטי, חוסרים תזונתיים, נטילה של תרופות מרשם, ללחץ יש השפעה ממשית על קצב נשירת השיער ובהתאם לכך גם על היווצרות של דילול שמשפיע מאוד על הדימוי והביטחון העצמי. בעבור כלות וחתנים, נשירת שיער לפני החתונה מהווה סוגייה חשובה בה נדרש לטפל, כל זאת כחלק מהבנה כי השיער הוא חלק בלתי נפרד מהמראה ומהתחושה ביום החשוב ביותר בחיים. אם אתם סובלים מנשירת שיער, זה הזמן לטפל – באמצעות מספר טכניקות, כל זאת כחלק מיצירה של מענה אפקטיבי שיוביל לא רק לעיכוב של הנשירה אלא אפילו לצמחה מחודשת. איך עושים את זה? להלן סקירה מיוחדת:

טיפול במינוקסידל

אחד הטיפולים המתקדמים והאפקטיביים לטובת טיפול בנשירת שיער הוא טיפול במינוקסידל. מינוקסידל היא למעשה משחה המיועדת לשימוש חיצוני ואותה מורחים על גבי הקרקפת בתנועה של עיסוי,  כאשר המשחה נספגת בקרקפת וגורמת להרחבה של הנימים כך שניתן יהיה לעודד את זרימת הדם לזקיקי השיער. כאשר כמות גבוהה של דם מגיעה לזקיקים התוצאה היא עיכוב משמעותי בנשירה ואף צמיחה מחודשת של שיער, ועל כן התרופה הזו נחשבת לבעלת שיעור הצלחה גבוהה  מאוד בכל הקשור להתמודדות עם נשירה והתקרחות. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי טיפול באמצעות התרופה הזו עשוי להוביל לתופעות לוואי ועל כן יש להיוועץ עם הרופא לפני שמחליטים להתחיל להשתמש בתרופה לטובת התמודדות עם נשירה כמו גם התקרחות.

טיפול בדרמה רולר

מומלץ להתחיל ולהשתמש בדרמה רולר לפחות כשלושה חודשים לפני החתונה, וזאת בשל היותו מכשיר הכולל מחטים זעירות אשר פוצעות את הקרקפת באופן מבוקר מתוך מטרה להוביל לזרימת דם מוגברת לאזור הקרקפת. טיפול זה מאפשר להזין את שורש השיער בדם וחמצן ובהתאם לכך להוביל לצמיחת שיער, כל זאת בהליך שאינו כואב ואותו ניתן לבצע גם באופן עצמאי פעמיים ביום. השימוש בדרמה רולר אפקטיבי כאשר משתמשים בו לטווח הרחוק ועל כן רצוי להתחיל להשתמש כבר עכשיו, אולם לפני שמתחילים בטיפול חשוב מאוד לחטא את המכשיר באמצעות אלכוהול בשביל למנוע מצב של זיהומים בעקבות פציעת עור הקרקפת.

נטילה של תוספי תזונה

ההתארגנות לפני החתונה כרוכה בלא מעט לחצים ודאגות שמשפיעים גם על היכולת לשמור על תזונה מאוזנת ונכונה. לתזונה יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לנשירת שיער ועל כן בשביל להתגבר על החוסרים התזונתיים רצוי לשלב תוספי תזונה ייעודים לנשירת שיער. בין התוספים המומלצים ניתן למנות בין היתר את תוסף התזונה ביוטין שנחשב לתוסף מצוין בעבור נשירה, בשל ריכוז החומרים הפעילים המצויים בתוך התוסף. שימו לב כי אתם בוחרים בתוסף איכותי אותו משווקת חברה המתמחה בתחום ואשר מציגה אישורים מצד משרד הבריאות, כל זאת לטובת שימוש בטוח.

הימנעות מטיפולים כימיים בשיער

נשירת שיער מוגברת מתרחשת בין היתר על רקע של שימוש בתכשירים כמו גם במכשירים חשמליים פולטי חום שמשפיעים על חוזק השיער ובהתאם לכך גם על קצב הנשירה. לפני החתונה רצוי להימנע ככל האפשר משימוש במכשירים כמו מחליק, פן או תכשירים כימיים, כל זאת כחלק מיצירה של מעטפת אשר יכולה למנוע פגיעה נוספת שתשפיע באופן ישיר על היכולת שלכם להתמודד עם נשירה, רגע לפני החתונה.

לסיכום

באמצעות השיטות אותן הצגנו כאן במדריך תוכלו כחתן וכלה לעתיד לשמור על השיער ואף ליצור תהליך שלא רק יעכב את הנשירה אלא גם יהפוך את השיער לבריא וחזק, בייחוד לקראת אירוע מרגש כמו יום החתונה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות