צ'ק או אשראי? הכל הולך: כמה כסף לתת בחתונה?

אחת הסוגיות המטרידות ביותר בעבור כל אורח היא כמה כסף לתת כמתנה בחתונה. למעשה, הכסף אותו אתם כאורחים מעניקים לזוג המאושר יכול לא רק לסייע להם למנוע הפסד כספי משמעותי אלא גם להתחיל את החיים המשותפים כזוג עם פלוס בבנק. כמה נהוג לשלם בחתונה וכיצד תוכלו לקבל החלטה אודות הסכום אותו תעניקו? להלן הפרמטרים המרכזיים שיסייעו לכם בתהליך קבלת ההחלטות, לקראת אירוע החתונה של זוג מאושר:

קרבה אישית

הקרבה לזוג היא מרכיב משמעותי שיקבע מהו הסכום אותו תשלמו. אם מדובר בקרבה ראשונה כמו בני משפחה וחברים קרובים, הסכום אותו נהוג להעניק הוא בין 500-1,200 ₪. אם מדובר בקרבה רחוקה יותר אפשר ואף רצוי ללכת על מחיר הבסיס של מנה – בין 350 ₪ לבין 400 ₪ וצפונה מכך.  אם אתם יכולים להרשות לעצמכם מבחינה פיננסית, אפשר בהחלט להעלות את הסכום של המנה הבסיסית של האירוע בסדר גודל של בין 10%-30% מהסכום הסופי אותו אתם מעניקים.

צ'ק או אשראי? הכל הולך: כמה כסף לתת בחתונה?

הרכב ההגעה

ההרכב איתו אתם מגיעים לחתונה הוא גם מרכיב שיקבע את המחיר אותו תשלמו לזוג. אם מגיעים כזוג, נהוג להכפיל את הסכום פי שניים ואילו מדובר במשפחה – הסכום קופץ ויכול להגיע גם ל 1,200 ₪ למשפחה. שימו לב כי כאשר אתם מוזמנים לאירוע אתם נדרשים לציין כמה אנשים תגיעו, כאשר הזוג לוקח בחשבון כי ההרכב המשפחתי הוא זה שיניב להם סכום כספי במסגרת הצ'ק או התשלום באשראי בעת הכניסה לאולם.

מחיר ממוצע למנה

המחיר הממוצע למנה כיום הוא בין 350-450 ₪ למנה. מדובר במחיר בסיסי אולם ישנם אולמות יקרים יותר הדורשים סכומים גבוהים בעבור כל מנה, בהתאם למספר האורחים. אם אתם מתלבטים לגבי הסכום אפשר בהחלט להתייעץע פ חברים ובני משפחה שכבר היו באירוע באותו אולם ומהם להבין מהו הסכום אותו הם שילמו, בהתאם לפרמטרים אותם ציינו בתחילת הסקירה – הרכב האורחים, סוג האולם וכן הקרבה האישית לזוג או לאחד מהם.

אפשרויות תשלום נרחבות

החדשות הטובות הן שאם בעבר נדרשתם להוציא סכומי כסף גבוהים במכה אחת, כיום אפשר דרך אמצעים דיגיטליים לפרוס את התשלום ובהתאם לכך להפחית את המעמסה הכלכלית בעקבות ההגעה לאירוע. עם זאת, לפני שאתם ממהרים לגהץ את האשראי ולחלק לתשלומים, חשבו היטב על התקציב שלכם ועל היכולת הכלכלית. תנו את הכסף באהבה ולא מתוך מקום של הכרח מאחר והוצאה כספית גדולה מדי עלולה להוביל לחור משמעותי בחשבון הבנק שלכם. המטרה שלכם היא להעניק לזוג באהבה ולא מתוך מקום של הכרח, ועל כן נצלו את האמצעים הדגיטליים כמו פריסת שלומים או העברה בנקאית לטובת מתנה כספית שתאפשר לזוג הצעיר להתחיל את החיים המשותפים שלהם עם פלוס.

נגישות