החתונה מתקרבת ואתם מתקשים לישון? הינה כמה רעיוניות שעשויים לעזור

אירוע החתונה נחשב (ובצדק) לאחד מהאירועים המשמעותיים והמרגשים ביותר בחיים, ועל כן התקופה שלפני היא תקופה שלא פעם מובילה להתרגשות אך גם ללחצים שמשפיעים מאוד על איכות השינה. למעשה, בשנים האחרונות המודעות לגבי הפרעות שינה בעקבות לחץ, התרגשות וכן סביבת שינה לא מותאמת אישית הפכו לאחד הנושאים המדוברים וזאת בשל ההשפעות של מחסור בשינה על רמות הריכוז, פרודוקטיביות ואפילו על מצב הרוח. אם אתם בדיוק לפני חתונה ומתקשים להירדם ובהתאם לכך גם חשים כי אתם  לא מצליחים לתפקד, זה הזמן ליצור שינוי משמעותי באמצעות מספר צעדים קטנים – עד למצב של הירדמות עמוקה. כיצד תעשו זאת? להלן מספר רעיונות:

שיפור סביבת השינה

למיטה שלכם יש השפעה ישירה על היכולת להירדם ולקבל שינה עמוקה ואיכותית. אחת הסיבות המרכזיות להפרעת שינה היא סביבת שינה שאינה מותאמת לצרכים הנדרשים, ועל כן קראו באתר גטה על הפרעות שינה ובכך תוכלו לא רק לקבל מידע מהימן אלא גם ליצור שינוי משמעותי בסביבת השינה קודם כל באמצעות החלפה של המזרן. אורח החיים הממוצע של מזרן הוא כ-7 שנים אולם רבים נוטים להישאר עם המזרן גם שנים רבות לאחר מכן, ובהתאם לכך לסבול מכאבי גב, חוסר יכולת להירדם או התעוררות במהלך הלילה. החלפה למזרן איכותי מהדור החדש הכולל שימוש במזרנים עשויים 100% לטקס המעניקים תמיכה מלאה כמו גם מיוצרים בתנאים אקולוגיים שגם שומרים על הסביבה אבל חשוב מכך – מאפשרים לכם לקבל איכות שינה מצוינת, גם אם אתם סובלים מהפרעת שינה.

מדיטציה

הקושי להירדם מלווה לא פעם במחשבות טורדניות הקשורות בחתונה, ארגונים ותכנונים. על מנת להירדם ולהשקיט את המחשבות, אפשר ואף רצוי להאזין לפני הכניסה למיטה למדיטציה ייעודית להירדמות מהירה, כאשר את המדיטציה ניתן לבצע אפילו כאשר אתם כבר בתוך השינה. מחקרים רבים שנערכו בתחום מצאו כי למדיטציה יש השפעות דרמטיות על איכות החיים ובוודאי על איכות השינה, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להתנתק ולהיכנס למיינד של שינה באמצעות מדיטציה מודרכת שאליה ניתן להאזין דרך פלטפורמות כמו יוטיוב או אפליקציות ייעודיות.

 

יצירת סביבה ניטרלית

כזוג צעיר שעתיד להתחתן אתם לא פעם מוצאים את עצמכם עד השעות הקטנות של הלילה מול המחשב עם סידורי הושבה, ארגון האולם כמו סידורי פרחים ומענה למיילים לצד מענה מתמיד להודעות וואטספ בפלאפון. על מנת להירדם רצוי קודם כל להשאיר את המכשירים הסלולריים כמו גם המחשב מחוץ לחדר, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהסחות דעת שישפיעו על איכות השינה.

קריאת ספר

לקריאה של ספרים יש השפעה חיובית מאוד על התחושה הכללית ועל היכולת להעשיר את הידע אבל לא פחות מכך גם על היכולת להירדם. גם אם אתם סובלים מהפרעת שינה או טרודים, באמצעות עולם הדמיון של הספרים וכן הקריאה שגורמת גם לעייפות בעקבות קריאה ממושכת תוכלו להירדם, לעיתים בפרק זמן של דקות ספורות.

לסיכום

הכנות לקראת החתונה כרוכות לא פעם בקשיים רגשיים שמגיעים לידי ביטוי בהפרעות שינה מובילים לקושי ממשי ביכולת לתפקד ולמצות את התקופה לפני החתונה בצורה הטובה ביותר, בייחוד לאור ההשפעות הדרמטיות של מחסור בשינה על איכות החיים ועל היכולת לתפקד כשורה. באמצעות צעדים קטנים אך אפקטיביים ניתן ליצור שינוי, כבר היום.

נגישות