סיפור אהבה כזה לא תמצאי בשום מקום: ספרי רומן רומנטי

ספרי רומן רומנטי

קריאה של ספרים היא דבר נפלא – פעולה שמאפשרת לנו שער בלתי אמצעי לעולם של דמיון ויצירה, מאפשרת לנו להתנתק לכמה שעות מהדברים שמטרידים אותנו וזו גם הזדמנות נפלאה להניח את המסכים בצד לזמן מה ולתת מנוחה לעיניים. יחד עם זאת, נראה כי ספרים עדיין סובלים מסטיגמה, ורבים נוהגים לתפוס אותם ככבדים ביותר ולא קלילים כמו האפשרות לצפות בסדרה או תוכן כלשהו בטלוויזיה. האמת היא, שזה בכלל נכון. ממש כמו שאפשר למצוא תכנים טלוויזיוניים עמוקים לצד דברים רדודים ושטחיים יותר, כך גם ניתן למצוא ספרים שהם ממש קלילים, כמו חטיפים מפנקים לנשנוש, ומתוך הז׳אנרים השונים שניתן למצוא, אין ספק כי הז׳אנר שעונה על ההגדרה הזו בצורה הטובה ביותר הוא הרומן הרומנטי. אז הנה מה שחשוב לדעת על הז׳אנר הנהדר הזה וכמה ספרים מומלצים שלא כדאי לפספס.

מהו רומן רומנטי?

בניגוד למה שנקרא רומן בלבד, שהוא בעצם יצירת פרוזה בהיקף רחב מספיק על מנת לקבל את ההגדרה הזו, ספרי רומן רומנטי מציגים סיפור רומנטי לא מציאותי בהכרח, לרוב בין גבר לאישה. הרבה פעמים האישה היא צעירה וחסרת ניסיון, בעוד הגבר מבוגר ממנה, מחוספס ולא נותן אמון לאנשים. כמו כן לפי התבנית, פעמים רבות היחסים ביניהם מתחילים בצורה לא טובה, כאשר בסופו של דבר הם מתאהבים, וברקע יש דמויות משנה שונות שהרבה פעמים מנסות לחבל ולערער את מערכת היחסים. הספרים שניתן למצוא בתקופה שלנו שונים אמנם ומוגדרים כרומן רומנטי עכשווי. הרבה פעמים אלו ספרים בעלי אופי של ספרי מתח, ספרי פנטזיה עם ערפדים והתרחשויות על טבעיות וכן הלאה. בואו נכיר כמה כותרים מומלצים.

אבי גרין / הכלה שלא ידעה

ספר נהדר, מותח ומתעתע לכל אורכו. הוא מגולל את סיפורה של אישה שעוברת תאונה קשה ומזעזעת, וכאשר היא מחלימה ומתעוררת היא סובלת מאמנזיה קשה ולא מצליחה אפילו לזכור את בעלה החתיך, כאשר הזיכרון היחיד שיש לה הוא של לילה אחד בלבד שבילו יחד בעבר. האם מערכת היחסים תצליח לשרוד את המשבר הגדול?

האישה בפריז / פולה מקליין

סיפור מוכר שמקבל עיבוד בהחלט ייחודי ויוצא דופן על מערכת היחסים בין ארנסט המינגווי לאשתו האדלי, החל מההיכרות והמעבר של האדלי מאישה שקטה ואלמונית לרעייתו של דמות מוכרת, דרך התהפוכות והחיים בפריז שלא תואמים את ערכי המשפחה והמונוגמיה המוכרים להם ועד למשבר גדול בנישואים שמערער את הקרקע עליה עומדים השניים. ספר שהוא גם מרתק וקולח, מומלץ בחום.

חתונה שנייה / דני קולינס

אישה שבעלה המיליארדר בורח ונעלם בלי שום התראה, מחליטה לפברק חתונה שנייה לאחר היעלמותו כדי לאלץ אותו לשוב לחייה. זה אכן קורה, אך הצעד הזה מתחיל כדור שלג של גילויים חדשים, עבר מסתורי והרבה מאד תשוקה, קנאה ותאווה. ספר קליל מחד, מותח מאידך – וכזה שתתקשו להוריד ממנו את הידיים.

שמועות על אהבה / פיפה רוסקו

אישה צעירה מתבקשת לשקם את התדמית של גבר נאה ועשיר, אך בעל אופי שנוי במחלוקת. העלילה מסתבכת כאשר היא נדרשת לשחק את התפקיד של ארוסתו ומערכת היחסים בין השניים הופכת ליותר מותחת ואינטנסיבית ככל שהעלילה מתקדמת.

לסיכום

רומן רומנטי הוא ז׳אנר נפלא אם אתם מחפשים ספר קליל ורגוע, מושלם לקריאה ביום חורף מתחת לפוך או בערבי הקיץ החמים בחצר. אלו הם כותרים נפלאים שתוכלו להשיג ברשת סטימצקי ואפילו להזמין אותם אליכם עד הבית עם משלוח מהיר.

נגישות