יוצרים רגעים של שמחה: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי תומכת בפריפריות בארץ

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי היא עמותה מובילה בתחומה שחרטה על דגלה ליצור שווין הזדמנויות בחברה הישראלית ובאזור הפריפריה בפרט, כחלק מחובה מוסרית לחזק ולתמוך באלפי בני נוער שזקוקים לקבלת סיוע. על מנת ליצור רגעים של שמחה כמו גם למנף את הסיוע לאותם בני הנוער החלו בעמותה לקדם שורה ארוכה של תוכניות שזוכות להצלחה אדירה, כל זאת בזכות העשייה המבורכת שמתרחשת בערי הפריפריה.

מהן תוכניות הדגל של עמותת אחינועם?

עמותת אחינועם נוסדה ע"י האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי אשר גדלו בעיר צפת והחליטו למנף את הפעילות החברתית לטובת עשייה, ועל כן החליטו להקים את העמותה הנקראת על שם אב המשפחה ללא מטרות רווח. אחת מהתוכניות המשמעותיות של המייסדים היא לקדם את בני הנוער שמתגוררים באזור הפריפריה, ועל כן החליטו המייסדים להקים תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה בגיל 16 ומסתיימת לאחר כניסה לשוק התעסוקה בגילאים בוגרים יותר, כל זאת מתוך מטרה להוביל למיצוי מלא של הפוטנציאל של בני ובנות נוער שרוצים וצריכים לקדם את עצמם ואת היכולת האישית שלהם. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד גורמי הרווחה בערים כמו גם גורמי החינוך, הן בשל הליווי האישי אותו מקבל כל משתתף בתוכנית, כחלק מיצירה של תמהיל המותאם בדיוק ליכולות האישיות כמו גם לכישורים.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

יוזמה מקסימה שהצליחה להעלות חיוכים אצל תלמידים ומשפחות היא היוזמה של רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי ומשה אדרעי לחלוקה של מחשבים מחודשים וחדשים בעקבות פרוץ מגפת הקורונה. לאחר שממשלת ישראל החליטה בשיתוף משרד החינוך לסגור את מוסדות החינוך, נאלצו אלפי תלמידים למצוא פתרון טכנולוגי שיאפשר לכם להמשיך את הלימודים מרחוק. לאור המצוקה וכן הקשיים של תלמידים מעוטי יכולת, הצליחו האחים לגייס אלפי מחשבים שחולקו בפריסה ארצית ע"י המתנדבים, כאשר עד היום היוזמה הזו נמשכת במסגרת "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" שזוכה להצלחה אדירה ולגיבוי מצד גורמי החינוך והרווחה, ועל כן מדובר בתוכנית פורצת דרך שמאפשרת להתגבר על מחסומים טכנולוגיים ובהתאם לכך גם מצמצמת את הפערים בחברה הישראלית.

 

יוצרים רגעים של שמחה: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי תומכת בפריפריות בארץ

 

מיצוי הפוטנציאל של כל נער ונערה באזורי הפריפריה

רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי ביחד עם המתנדבים פועלים בכל ימות השנה לטובת הפריפריה ובני הנוער. כידוע, בישראל מוגדרים אלפי בני נוער בסיכון, מה שמגיע לידי ביטוי הן באי יכולת להמשיך את שגרת הלימודים אבל גם בחוסר מוטיבציה להשתלב במסגרת הצבאית, כחלק מתחושה של פערים שרק הולכים וגדלים. לצד זה החליטה העמותה בראשות האחים להוביל ליצירה של מימוש היכולות האישיות של כל בן או בת נוער באמצעות שורה של תוכניות, כל זאת כחלק מרצון למצות את הפוטנציאל ובכך להוביל לצמצום משמעותי של הפערים בחברה הישראלית.

לסיכום

החובה המוסרית לצד הערכיות היא זו שהופכת את עמותת אחינועם שאותה הקימו האחים איל אדרעי, משה אדרעי ורפי אדרעי לבעלת השפעה אדירה על החברה הישראלית והפריפריה בפרט. כמייסדים שרואים את טובת החברה, ניתן בהחלט לומר כי בזכות העבודה הענפה הצליחו המתנדבים ביחד עם המייסדים להוביל לשינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני נוער מאזור הפריפריה, כאשר הפעילות נמשכת גם בימים אלו. לקבלת מידע נוסף אודות הפעילות כמו גם התוכניות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה.

נגישות