מתכננים נכון: איך לבנות תפריט לחתונה?

תכנון נכון הוא חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון והפקה של אירוע החתונה. חלק מהותי מתהליך התכנון של החתונה כולל כמובן את בניית התפריט אשר מהווה אלמנט משמעותי מאוד מבחינת ההצלחה של האירוע, וזאת בשל העובדה כי ע"פ סקרים שנערכו עולה כי האורחים נוטים לייחס משמעות גדולה לתפריט. כאשר התפריט מוצלח ותואם את אופי הקהל היכולת שלכם כזוג לספק לאורחים שלכם חוויה קולינרית משמעותית עולה  לטובת יצירת הנאה וסיפוק. כיצד תעשו זאת? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם לבנות את תפריט החלומות:

טעימות

לאחר שבחרתם את האולם, השלב הבא הוא לתאם פגישה לטובת טעימות של התפריט. רצוי להגיע לטעימות עם עוד שניים עד ארבעה אנשים לכל היותר, וזאת מאחר וריבוי של אורחים שמגיעים ביחד איתכם לטעום את התפריט עשוי להוביל לבלבול ולריבוי דעות שיקשו עליכם לקבל החלטה אודות התפריט הסופי. תנו לעצמכם את ההזדמנות להיחשף למאכלים שונים ובהתאם לכך להגיע להסכמה אודות התמהיל של התפריט אותו אתם רוצים שיהיה באירוע שלכם.

התאמה לאורחים

בנייה של תפריט לחתונה חייבת לקחת בחשבון את מספר האורחים וכן הצרכים המשתנים. כך לדוגמה, אם יש לכם באירוע מספר רב של קהל צמחוני וטבעוני התפריט שלכם צריך להתאים גם להם או לחילופין קהל שומרי מסורת. על מנת לבנות את התפריט בצורה נכונה רצוי בזמן שליחת ההזמנה לציין האם הם שומרי כשרות/טבעונים/צמחונים וכן מספר הילדים שמגיעים, כל זאת לטובת התחשבות באורחים שלכם.

מתכננים נכון: איך לבנות תפריט לחתונה?

גיוון

כאשר אתם בונים את התפריט של האירוע קחו בחשבון כי גיוון של המנות הוא חיוני. העדיפו שלא להיצמד לסגנון אחיד כמו למשל רק בשרים אלא לגוון באמצעות ירקות וכן מאכלי עדות שיכניסו גם נופך אישי לתפריט שלכם כמו גם יכולת בחירה בין מספר מנות שונות במסגרת האירוע.

התייעצות עם אנשי מקצוע

מאחר ובניית תפריט לחתונה היא מורכבת וקשה, אל תחששו להתייעץ עם אנשי המקצוע שמלווים אתכם מטעם הקייטרינג או צוות המטבח של האולם אותו בחרתם. השפים הראשיים הם בעלי ניסיון רב בתחום ויכולים לסייע לכם בתהליך של בחירת המנות כמו גם שמירה על מגוון, כך שהתפריט הסופי ישתלב באופן מושלם גם עם הקונספט של האירוע אבל גם יעניק לאורחים שלכם חוויה קולינרית מיוחדת אך לא מתוחכמת מדי.

לסיכום, ההיבט הקולינרי הוא היבט משמעותי מבחינת ההנאה שלכם ושל האורחים מאירוע החתונה. הקדישו זמן לטובת חקר שוק מקיף אצל חתנים וכלות שהתחתנו באותו מקום שאתם התחתנם או קיבלו את השירות של חברת קייטרינג מקצועית, לטובת בחירה במנות שזכו למחמאות. בנוסף, אל תחששו לשנות את המרכיבים של המנות המוצעות לכם מאחר וכיום ניתן לקבל התאמה אישית מבחינת כשרות, טבעונות – אתם רק צריכים לבקש.

נגישות